Ultrafiltracja jako proces w odwróconej osmozie

piątek, 18 stycznia 2013

Dobór filtra do właściwości wody

Montaż instalacji uzdatniającej może stanowić dla wielu ludzi problem. Przede wszystkim, bez dokładnych badań wody i profesjonalnego podejścia do sprawy, nie mamy co liczyć na pozytywny wynik naszych starań. Nie każdy jest chętny, by wynajmować firmę zewnętrzną. Wielu ludzi woli wydać zaoszczędzone pieniądze na lepsze filtry i stara się zaplanować instalację na własną rękę. W internecie można natknąć się na uniwersalne arkusze z instalacjami wodnymi. W razie problemów można skorzystać z porad "fachowców" na forach internetowych.

W dzisiejszych czasach filtry wody można znaleźć w wielu sklepach internetowych. Asortyment produktów filtracyjnych jest bardzo duży. Więcej znajdziecie na stronie producenta http://www.klarsan.pl/uslugi/dobor-urzadzen/. Co może w takim razie stanowić problem w samodzielnej instalacji?

Firmy zajmujące się tematyką uzdatniania zaopatrzone są w profesjonalne urządzenia pomiarowe, które są niezbędne do odpowiedniego doboru filtrów. Schemat instalacji zależy od jakości wody. Zależnie od zawartości danych pierwiastków chemicznych lub zanieczyszczeń mechanicznych - dobierane są konkretne wkłady, złoża filtracyjne i kolumny. Działanie zgodne ze schematem uniwersalnym bywa błędne. Gdy ujście wodne jest dobre, wystarczy zwykły filtr narurowy Atlas Filtri, wyłapujący z wody większe zanieczyszczenia, takie jak piasek, rdza i inne zawiesiny. W innej sytuacji może się okazać, że jakość wody jest bardzo zła i będziemy musieli zastosować kolumny uzdatniające, które profesjonalnie oczyszczą wodę. Czasami przed filtracją, musi zostać dotleniona w specjalnych zbiornikach ocynkowanych.

Jak widać, wynajęcie firmy zewnętrznej do zaplanowania lub zainstalowania urządzeń filtracyjnych w domu, jest konieczne. Bez mierników i kompleksowego badania wody, nikt nie jest w stanie ocenić jaka jest zawartość cieczy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz